Naštěstí byla pojištěná – jak to dopadlo?

Přináším výsledek pojistného plnění z příběhu, o kterém jsem psala v článku „Naštěstí byla pojištěná“. Šlo o paní v důchodovém věku, která věděla, co má udělat když si vyjela za hranice ČR.

Byl to jen nevinný lázeňský pobyt s kamarádkami. Když si tyto dámy užívaly koupele, naší aktérce se při nešikovném uklouznutí zlomila pravá ruka.

Návrat domů

Po té, co se s tímto úrazem vrátila domů, absolvovala kontrolní vyšetření rentgeny a také rehabilitační terapie. Tento kolotoč trval tři měsíce.

V již zmíněném článku popisuji celý průběh a mimo jiné, že této ženě ve zdravotní pojišťovně, kde si sjednala cestovní pojištění, nepodali správnou informaci. O tom, že má nárok i na dávku nezbytného léčení úrazem ve výši 20 tisíc.

Když jsem za ní v letošním únoru byla s tím, že bychom mohli zažádat o pojistné plnění, spadla mi brada. Kdyby mi to někdo vyprávěl, tak bych nevěřila. Žena otevřela a viděla jsem opět sádru. Ne, byla to druhá ruka, pro změnu levá! Jak absurdní.

Vyjádření pojišťovny

Po osmnácti dnech se z pojišťovny vyjádřili a pojistné plnění vyčíslili na 2 800 Kč. Za bezmála 90 dní, tedy 12 týdnů léčeni, bylo ohodnoceno na tabulkových 14% z dávky nezbytného léčení úrazem. Výše, z které se tento procentuální poměr vypočítal, byla pojistná částka 20 tisíc.

Věřila jsem, že to bude víc ale po pátrání v tabulkách dané pojišťovny, byl procentuální poměr vyčíslen tak, jak bylo smluvně sjednáno. Poučením je, že pokud chcete vyšší plnění, musíte se lépe zajímat o to, co si zaplatíte.

V tomto případě si však myslím, že samotná výhra byla to, že tato dáma byla natolik uvědomělá, že si vůbec pojištění sjednala. Nebýt tohoto počinu, tak by dnes splácela nemalou částku zdravotní pojišťovně za vynaloženou lékařskou péči v zahraničí. Včetně rentgenových snímku, sádrové fixace, převoz a vše s úrazem spojené.

Nepodceňujte situaci

Vypadá to jako běžné lékařské vyšetření ale v platebních položkách už se to jako banalita nejeví. Ženu v důchodovém věku by to zrujnovalo. Když vezmu v potaz produktivního člověka a s tím spojené následky po dobu tříměsíční absence z pracovního procesu, tak by nízké pojistné plnění bylo velmi citelné. Proto si myslím, že je super, že tyto náhrady léčebných výloh byly uhrazeny z cestovního pojištění a paní si může bez stresu užívat klidného stáři.


Myslete na své zdraví, ale předjímejte a nenechávejte vše na náhodě. Přečtěte si článek, kde píši o cestovním pojištění a jeho možnostech, nebo mi rovnou napište na email kkowolowska@gmail.com

Katka Kowolowská
Jsem finanční konzultant a nechci Vám prodávat produkty, ale předat své kvalitní služby. Být Vám na blízku, když to budete potřebovat. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře