Odpovědnost & děti

Na konci školního roku jsem byla nucena řešit nepříjemné záležitosti ohledně mého syna, na kterém si zvyšovali sebevědomí jeho spolužáci.  

Nebyla to příjemná zkušenost, ale jako matka nemohu dovolit, aby ho fyzicky napadali a následné hanlivé slovní urážky typu post fašistického vůdce už mě zvedly ze židle.

Tohle ne a určitě ne můj syn. Děti jsou velice fikané a moc dobře si uvědomují, co dělají.

Nenechte se zmást

Když došlo na slovní konfrontaci mezi rodiči a dětmi, bylo ze strany útočníku vše zapřeno. Jistě, děti v třetí třídě mají obavy a tak dále. To bych ještě pochopila, ale že rodič nechce ani na okamžik připustit, že jeho dítě to druhé nevybíravým způsobem dostalo do psychicky vypjaté situace, mě jako matku zcela zaráží.

Jde o dítě, které si nebere servítky a ponižuje i ostatní spolužáky. Budu věřit, že po prázdninách bude všemu jinak.

Co tím vším chci říct, že i psychická újma je nyní finančně vymahatelná a především postižitelná. Naštěstí nedošlo k vážnému poranění či horší situaci. Nebrala bych však psychické útrapy na lehkou váhu.

Z praxe znám různé případy, a pokud dojde na soudní spory, je vymalováno. Chci upozornit na to, že děti i ti starší mohou způsobit jak fyzickou, tak psychickou újmu na celý život. Mnohdy i nevědomky, a pokud nejste pojištění na riziko občanské odpovědnosti, může vás taková chyba stát miliony.

Je mi jasné, že pro někoho to zní uhozeně, ale jedná se o nemajetkové újmy. Pro tyto případy je řešením mít pojištění v občanském životě, které lze sjednat v majetkovém pojištění.

Z tohoto pojištění lze plnit újmy ublížení na zdraví, duševní útrapy, ztížení společenského uplatnění (trvalá ztráta nebo omezená možnost seberealizace poškozeného a to i do budoucna ve všech oblastech jeho života), bolestné, ztrátu na výdělku nebo ušlý zisk a také náklady léčení. Vztahuje se v případě újmy na hmotné věci zničením nebo ztrátoufinanční škody. A neposledně, újmy na živém zvířeti.

Ne vždy jde jen o dětskou hru

Tyhle vypjaté situace se následně špatně řeší a spory ohledně křivd, zdraví i majetku, nejsou nikomu příjemné.

Taky jsme řešily v druhé třídě dioptrické brýle, které synovi spolužák shodil jen tak na zem a při jeho vysokých dioptriích je platba opravdu vysoká.

Doporučuji si ve smlouvě ohlídat územní platnost! Je příjemné, když můžete tohoto odpovědnostního pojištění při nedopatření využít i na dovolené.

Katka Kowolowská
Jsem finanční konzultant a nechci Vám prodávat produkty, ale předat své kvalitní služby. Být Vám na blízku, když to budete potřebovat. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře