Příběh s klienty a mrkví

Hlavně, že je sranda, u klientky mi sousedé nabízeli mrkev. Od mé VIP klientky jsem dostala kontakt na její sestru, která měla produkty od stejného získatele. Vzhledem k tomu, že má zmíněná klientka měla ve smlouvách nedostatky, tak jsem ji tedy přislíbila, že sestře zavolám a domluvím nezávaznou schůzku.

Přiznám se, že tohle není má oblíbená činnost, protože už předem vím, jak to dopadne.

Volám tedy a i přesto, že sestra mé klientky očekávala můj hovor, tak se stalo to, co většinou nastane. Ten komu volám, se bojí. Naprosto tuto reakci chápu, onen strach z toho, kdo to zase bude. Sestra mé klientky mi odpověděla, že si už vše dala do pořádku a momentálně nic nepotřebuje. Poděkovala jsem jí a popřála, ať má hezký den.

Bony, nebo mrkev?

Po týdnu mi volá má VIP klientka, že jí její sestra vše povykládala, a ať jí ještě znovu kontaktuji.
Když jsem k sestře klientky přijela, musela jsem auto zaparkovat dost divoce v kopci a v tu chvíli, tam přiběhl nějaký muž, že jestli nechci mrkev? Začala jsem se řechtat a řekla mu, že kdysi byli bony a dnes je to mrkev? 

DSCN0645

Po té mě přivítala klientčina sestra a i její muž. Nervozita byla znát, tak jsme si jen povídali. Nakonec, jsme zjistili, že manželé mají něco, čemu nerozumí a neví k čemu to použít. Je to klasický scénář.

Logika produktu 

Pán provozuje firmu a někdo mu sjednal odpovědnost vůči zaměstnavateli za 2200 Kč! Jakou to dává logiku?
Jedině tu, že platil něco, co jako OSVČ nemůže nikdy uplatnit!

Měli životní pojištění, které jim kamarádka jako nováček zrušila a sjednala investiční pojištění, ve kterém mají pojištěnou smrt na 130 tisíc. Tito manželé nemají děti a ani dluhy, tudíž toto riziko k ničemu závratnému neslouží.

Ovšem žena je v dlouhodobé pracovní indispozici a tak má otázka je, kdo tuto rodinu bude živit, když muž jako jediný živitel onemocní a nedej bože bude v dlouhodobé pracovní neschopnosti?!
Nemluvě o tom, že jako OSVČ, teda zní to jako škaredá nadávka ale tato osoba samostatně výdělečně činná nemá od státu nárok na nemocenskou!!!

Bylo jim vysvětleno, že si budou spořit na důchod, což je v tomto případě každý po 500 Kč. Netuším, co mohou do důchodu našetřit za tyto vklady, protože se musí brát v potaz nákladovost a i vysoký poplatek za riziko smrti! Proto ji má každá pojišťovna vedenou jako povinnou složku, aby samozřejmě něco s toho měla. Možná jim bylo vysvětleno, jak tato smlouva funguje, nebo jak pracuje portfolio fondů?? Vzhledem k tomu, že netušili, co podepsali, tak tomu nevěřím.

Všichni všechno mají

Všichni všechno mají, ale za co budou žít, když tam nemají to nejpodstatnější? Pracovní neschopnost je ten největší nešvar v pojistných smlouvách. Je to nejdražší riziko a bez něj smlouva vyjde na dobré peníze, no a za pár korun to Češi rádi vezmou.

Už šestý případ po sobě, co jsem teď řešila, jsou domy a domácnosti! Za pár korun bez pojištění přepětí a především podpětí!
To je to, když je v síti elektriky hodně, nebo z ničeho nic dojde k poklesu elektrické energie. To umí napáchat pěknou paseku. Vyzkratují motory, třeba v ledničkách či pračkách, televizi a jiných zařízeních. V tom horším případě vystřelí dráty ze zdi, nebo hůř, může dojít i k požáru.

DSCN0680

Staráte se o to, co máte

Lidi budují majetky, které ani netuší, na co je mají pojištěny, nebo nepojištěny.

Lidé často nadávají na to, co všechno jim pojišťovny neplnili a jak moc je pojišťovny okradli. Dovolím si tvrdit, že je to především proto, že vůbec neví, co podepsali, když si u nich byl někdo pro provize.
Nabízí se tedy otázka, jak moc se o ně tito získatele starají.

DSCN0685

Proto bych chtěla znát to, za co platím a jestli mi to k něčemu slouží!

Katka Kowolowská
Jsem finanční konzultant a nechci Vám prodávat produkty, ale předat své kvalitní služby. Být Vám na blízku, když to budete potřebovat. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře