Cestovní pojištění, už nám to začíná

Věřím, že se všichni těšíme na další sezonu užívání si volných chvil a pohody u moře. Na horách a tam, kde nám bude dobře s našimi blízkými 🙂 Vůně grilovaček, venkovní párty, hudba, dětský smích i adrenalin. Vše, co nám teplé období umožní. Večerní čas vše zkresluje tím, že je stále vidno a naším dětem se nechce do postýlek.

nQM3

V tomto období není od věcí myslet na bezpečí a taky naše peněženky. Co tím myslím? To, že spoustu lidí stále podceňuje kde už sahají hranice Evropské Unie. Jedná se i o naše bratry ze Slovenské republiky!

Štěstí, nebo náhoda?

Můj Vážený klient jel letos v únoru na šest dní lyžovat na Slovensko. Sjednali jsme kvalitní cestovní pojištění u renomované pojišťovny. Kvalitní mám na mysli i pojištění pro případ zásahu horské služby! Tyto zásahy jsou velice nákladná záležitost a věřím, že by případná nutnost platby z kapsy klienta, zkazila veškerou radost z dovolené.

Klient zadal o víkendu platbu a hurá natěšení vycestovali. Užívali si s přáteli vše, co k zimním radovánkám patří, ale bohužel došlo i na zranění. Pubertální frajírek, co se předváděl, velmi rázně srazil klientovo dítě.

Po slovní potyčce puberťák dostal nafackováno vlastní matkou a zraněné dítě mého klienta, mělo naštěstí pouze značné pohmožděniny 🙁 V tomto případě, i když v uvozovkách, ale dopadlo to dobře.

Co jsme však po návratu zjistili, že se platba nepřipsala na účet pojišťovny a klient zaznamenal na svém účtu, že se tato platba neodeslala. Nechtějme ani pomyslet, kdyby na lyžovačce byla jiná prognóza.

Obrázek - cestovní poj.

Každý chce něco jiného

Někdo řeší cenu a jiný sází na kvalitu. Někdo si nechce zvyšovat náklady na dovolenou a jinému záleží na svých blízkých. Cestovního pojištění je na trhu spoustu, ale hledejte hlavně rizika, která mají opodstatnění a také si hlídejte územní platnost!

Léčebné výlohy:
náklady na zásah horské záchranné služby – zubní ošetření – doprovázející osoba doprava i ubytování – repatriace (přeprava tělesných ostatků) – Sportovní činnosti – osoba účastnící se pohřbu pojištěného v zahraničí a to doprava i ubytování. Některé pojišťovny nabízí: náhradní pracovník – doprava, cestovní pojištění i ubytování.

Úrazové pojištění:
smrt následkem úrazu – trvalé následky úrazu – tělesné poškození. Ti co mají pojištěno v životním pojištění s rozšířenou územní platnosti, tak je zbytečné se tímto zabývat. V úrazovém pojištění se dá pojistit i tato významná rizika: pojištění zavazadel – pojištění odpovědnosti.

Taky pokládám za dost podstatné myslet na poruchy při cestování vlastním autem. Dá se to pojistit i v cestovním pojištění, ale mnohem lepší je si nechat sjednat krátkodobé havarijní pojištění a připojistit si nadstandardní Asistenční služby.

qRYA

Cestovní pojištění si můžete sjednat i celoroční. Vřele ho doporučuji především těm, kteří jsou (v rámci pracovních povinnosti) často na cestách mimo ČR. Především by na to měli myslet řidiči kamionu. Toto pojištění vás může stát 1600 Kč, ale v případě, že už u dané pojišťovny máte, nebo si sjednáte jiné pojištění, tak vás místo šestnácti set bude stát pouze 400 Kč na ROK. Vycestování nesmí přesáhnout dobu 45 dnů. Po té můžete cestu absolvovat opětovně.

Existují i kombinované služby

Dejte si velký pozor na kombinované služby. Často slýchám od lidí, že mají cestovní pojištění v rámci platební karty. Tyto karty nabízí nějaké rizika, ale dbejte na to jaké rizika, v jak vysokých limitech a především výluky daných bank!!!

Jsou však i karty, které svým klientům poskytují kvalitní služby. Jedna z těch, které svým klientům doporučuji má opravdu nadstandardní pojistné limity, co se týče cestovního pojištění si dovolím napsat, že jedny z bezkonkurenčních!

Toto pojištění se vztahuje nejen na držitele karty ale i pro ty, kteří absolvují cestu s ním a nemusí se jednat o rodinné příslušníky! Vycestování nesmí přesáhnout dobu 90 dnů. Po té můžete cestu absolvovat opětovně!

Karta dokonce umožňuje klientům opakovaně čerpat finanční prostředky a to v bezúročném období o délce 55 dnů. Po přečerpání tohoto období, klient začne splácet od následujícího dne a nedoúčtují se úroky zpětně, jako tomu je u jiných bankovních ústavu. Platí i pro výběry z bankomatu a převody na účet

Karta nepřekvapí žádnými skrytými poplatky. Neváže se na Klientův bankovní účet a nezhoršuje ani jeho bonitu, neboť není vedena v úvěrových registrech!!!! Můžete tedy využít k vyplacení jiných závazku, které vám brání při sjednání hypotéky. Tuhle možnost s klienty velice využíváme.

Na první rok garantují pro své klienty nejnižší úrok na trhu! Exkluzivní sazba 4,9%. V následujícím roce mimo bezúročného období je možno flexibilně splácet a to s nejnižší úrokovou sazbou na trhu 9,9%. RPSN je v tomto případě nižší než úroková sazba 8,66% a to právě díky bezúročnému období! A nezáleží na výši zapůjčené částky.

K získání stačí vyplnit online žádost na této adrese

Záleží, jak dlouhá je doba a období pro vycestování. Jestli převažuje sport, či pracovní cesta. Zda se cestuje s dětmi a podle těchto všech kriterii by se měl člověk rozhodovat. Určitě by neměla být první volba jen cena.

Hlavně si své volno náležitě užijte a prožijte každou volnou chvíli smysluplně. Žijeme jen jednou, tak ať to stojí za to!

Foto Hrad

A nezapomínejte i na naše krásné hrady

Katka Kowolowská
Jsem finanční konzultant a nechci Vám prodávat produkty, ale předat své kvalitní služby. Být Vám na blízku, když to budete potřebovat. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře