Auto jako plechový mazlíček

Tak jsem se rozhodla probrat plechové mazlíčky. Na dotaz, co by  klienty zajímalo, se mi sešlo dost otázek k povinnému ručení (pojištění aut).

Když se se svými klienty na toto téma bavíme, tak zjišťují, že nerozumí, k čemu slouží pojistné limity. Jedná se o limity, které kryjí škody na zdraví, nebo na životě a na majetku nebo ušlý zisk.

Pojistné limity

Jsou to ty dvě čísla, které najdete na smlouvě zejména na přední straně. U textu „újma způsobená provozem vozidla“. Ta čísla před lomítkem a za lomítkem. Omlouvám se, že to takto dopodrobna popisuji. Jen opravdu lidi nevědí, že to na smlouvě je a kde to hledat.Pojištění odpovědnosti v2Když už to teda najdeme, tak je většinou kámen úrazu právě ten parametr. Ty čísla. Přitom je to to nejdůležitější na celé té smlouvě. Jde o to, že se na smlouvách vyskytují parametry pojistného plnění 35 milionu život / 35 milionu majetek, což si klienti neuvědomují dopad nového občanského zákona.

Ten říká, že už není stanovená částka za život jako takový, ale odškodné za usmrcení pro pozůstalé se stanoví podle toho, jak schopného právníka si najmete. Často se jedná i o dost staré smlouvy, na kterých se takto velmi nízké pojistné parametry vyskytují !!! 

Pokud, tedy způsobíte řetězovou nehodu, tak limit 35 milionu na životě i majetku dost dobře stačit nebude. Je v tom plno úskalí, neboť zákon říká, že do této problematiky se už vztahují útrapy i osoby, o které se zemřelí starají a mnohé jiné.

Co připojištění?

Pokud toto pominu, tak lidé i pomíjí dost potřebné zajištění rizik a tím jsou především okna, zvěř a taky přírodní živly. Jsou to velmi podceňovaná rizika,

Určitě stojí za zmínku, že okna nejsou vždy všechny okna ale třeba jen čelní sklo. Zvěř pro všechny pojišťovny, taky ne vždy je zvěř. A na traumata bych si při nehodách dala obzvlášť pozor. Je to ne moc dostatečně zveřejňované téma. Tyto postřehy, zatím známe jen ze zahraničních medií.

Co se týče přírodních živlů a zvěře, ty můj klient rovnou zamítl, že je to zbytečné. Nevím, co se stalo, když jsme nedávno pojistili druhého ( plechového ) mazlíčka, tak jsme pojistili ony živly a i zvěř.

A co se nestalo, když jel na technickou kontrolu, bohužel srna! Ano střet se zvěří a peníze jako by našel. Škoda za 60 000 Kč !!!! Nepříjemné po čtrnácti dnech od koupě ale ještě, že to tentokrát pojištěné má !!!! 🙂

Proto si hlavně hlídat limity pojistného plnění, a zda plechový mazlíček stojí za další připojištění.

20140917_165504

Tak hodně šťastných kilometrů bez blbců na cestě 🙂

Katka Kowolowská
Jsem finanční konzultant a nechci Vám prodávat produkty, ale předat své kvalitní služby. Být Vám na blízku, když to budete potřebovat. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře