Nabourali auto na STOPCE

Je to tu zas. V pátek 24.6.2016 mi nabourali auto na STOPCE 🙁 Poprvé to byla paní, když jsem se synem seděla v autě a čekala na červené. Nevím proč, ale dívala jsem se do zpětného zrcátka a paní ne a ne zabrzdit. Byla už fakt blízko a tak jsem synovy řekla, že asi do nás narazí auto.

Ano stalo se.  Jsem ráda, že jsme vždycky měli kombík, protože tak nějak je z mého pohledu, víc bezpečnější. Syn byl samozřejmě dohukaný a já nervózní.

Byla divná

Paní byla vážně divná a prioritní pro ni bylo, abych nevolala policajty. Nevím, ale mám do dnes pocit, že měla něco v žíle a nejspíš to nebyl alkohol. Bylo to ve Frýdku a shodou okolností kousek od školy, kde můj syn, dnes už dospělý chlap složil dvě maturitní zkoušky.

Neustále jsem jí opakovala, ať si dá za auto výstražný trojúhelník. Ona si jela to své, ať nevolám policii. Jistě, chlapi si ťukali, jak jsou dvě ženské hloupé a neumí řídit. Volala jsem švárovi, co mám dělat a ten mi poradil, že když nechce policajty, ať mi tedy paní zaplatí a necháme to tak.

DSCN0339

Paní kývla, a že ať jedu za ní. Ano napadlo mě to samé. Vždyť mi pláchne a já zůstanu sama s rozbitým autem. Chtěla jsem její řidičák a občanku. Paní se zdráhala, ale nakonec mi doklady dala, a když jsme přijeli k ní, tak mi opravdu doporučenou sumu předala.

Bylo to akční 🙁 Synovi jsem její doklady hodila na sedačku a hulákala na něj, ať je celé opíše. Tenkrát nebyly chytré mobily, že by si to člověk pro jistotu ofotil, ale zase nevím, bez jejího svolení by mi to asi bylo k ničemu. Přece jen jsou to citlivé data

A zase znova!

V pátek 24.6.2016 se situace opakovala po hodně dlouhé době. Pro mě to má však jiný rozměr. Tohle autíčko jsem si koupila za své a stálo mě fakt dost peněz. Takový ten skvělý pocit, že člověk něco může. Třeba se odměnit. To auto jsem hledala rok.

Při hledání už jsem věděla, na co se mám zaměřit. Že si mám dát pozor na ventily, že 1,2 neé. Hlavně ne nastavované motory TSI. Na těžké auta s málo výkonnostním motorem na ty taky bacha, ať se motor netrápí a nežere moc paliva. Jo a Francouzské auta už vůbec ne.

Měla jsem pomoc na telefonu, jednoho machra, který mi neustále říkal bacha, tohle raději ne ale má to vystudované i s papírem, tak jsem mu věřila :). Po roce úspěch, 1,9 nafta s šestistupňovou převodovkou a jiné digitální vychytávky. Navíc, prodávající byl fajn člověk.

Tak tohle autíčko mi poničili na stopce, když jsem odjížděla od klientky a chtěla se napojit na Místeckou. Byla jsem fakt naštvaná. Zařvala jsem sprosté slovo a pán řidič se apaticky zeptal, co je? Zastavím na stopce a on ne! 

IMG_0048

Vyplňte si záznam o dopravní nehodě, budete ho potřebovat

Nikdy jsem nevyplňovala hlášení o nehodě, takže pro mě premiéra. Znám to jen s diskuzí ze školení. Kladou důraz, jak je podstatné vše pečlivě zapsat. Neustále jsem myslela na to, že mám rozbité auto a mezi tím vyplňovala tento formulář.

Bylo to nepříjemné, protože jsem vůbec nevěděla, co tam napsat, i když jsou to v podstatě jen otázky. Je to však úřední dokument a dost podstatný pro pojišťovnu. Vždycky jsem s té druhé strany, kdy já radím svým klientům, co mají dělat a teď jsem to byla já, kdo byl dohukaný.

Pán řidič neustále spěchal a očividně jsem ho zdržovala, i když mě mezi tím volal klient, za kterým jsem jela na schůzku. Nakonec jsme vše zdárně dopsali a rozloučili se v dobrém.

Dobrá rada: uvést v záznamu o nehodě dole u podpisu a kolonce vlastních poznámek „jsem poškozený / jsem viník“. To pro jistotu, kdyby si to chtěl viník rozmyslet, či zapřít, protože zpětně už to dopsat nejde.

YOuO

Když jsem jela za mým klientem, tak mi běželo v hlavě, jak budu hlásit škodu. Uklidňovalo mě to, že podle složky měl viník sjednané povinné ručení u pojišťovny Allianz, což mi i přikývl.

Když jsem doma usedla ke svému pracovnímu stolu, tak my na druhé straně paní z asistenční služby oznámila, že podle registrační značky viníka to není u nich. Spadla mi brada. Se strachem, aby jeho nynější pojišťovna v dostatečné míře plnila škodu na mém autě.

Řeknu vám, pocit nic moc 🙁 A tady musím zdůraznit, že pokud ten kdo vám škodu způsobil, nebude mít skvělé pojištění s dostatečným krytím, tak žádná radost pro vás a pojišťovna po něm bude chtít nadlimitní úhradu tak, či tak.

Bohužel to takto dost často bývá a nezapomínejme na to, že nový občanský zákoník už je o tom, jak dobrého právníka si najmete. Tak ať jsou ty vaše limity dostatečné!!! 

Ty limity, o kterých jsem psala v článku „ auto, jako plechový mazlíček “

Hlášení škody je nejlépe provést telefonicky a to na asistenční linky (číslo najdete ve své složce, nebo na asistenční kartičce), které vám budou nápomocny, nebo linky, které naleznete na webových stránkách dotčených pojišťoven. Tam vás navedou a především předají informaci o pojistné události na likvidátora, který se s vámi spojí a dostaví na nafocení vzniklé škody.

Dokud nebude fotografická dokumentace zrealizována, tak byste se neměli pouštět do oprav, či odstrojování vozu. V případě, že bude nutný odtah, tak použijte linku 1224, tu kterou již znáte z reklam. Ta ovšem slouží opravdu jen k odtahu.

Zjednodušte si v téhle situaci život

Dotaz, zda se oplatí nechat uhradit opravu rozpočtem, tedy svépomoci, nebo si ulehčit a ponechat tyto starosti na odborném servise, který za vás nahlásí i pojistnou událost a budete tak mít nárok i na náhradní vozidlo.

Ano, šetřím svůj čas, kde se dá. Nechala jsem to na servise, kterému důvěřují. Nejlépe v autorizovaném servise, nebo s dobrými referencemi, který nemá problém vystavit faktury. Bodou tam po vás chtít kopii velkého technického průkazu, záznam z dopravní nehody, vaše doklady a podpis plné moci na základě, které veškerou komunikaci zajistí i již zmíněné nahlášeni škody za vás.

77Aa
Dostala jsem klíčky od náhradního vozidla a budu čekat, kdy si můžu pro své opravené autíčko přijet!

Katka Kowolowská
Jsem finanční konzultant a nechci Vám prodávat produkty, ale předat své kvalitní služby. Být Vám na blízku, když to budete potřebovat. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře