Pozlátko nestačí, je libo domov?

Pozlátko nestačí, jde o domov. Nekupujete rohlík ale majetek, který budete splácet velice dlouho.

Nebrala bych to na lehkou váhu a vše si důkladně prověřila. Naštěstí jsem se v této situaci nikdy neocitla. Tu, kterou jsem však řešila před jednadvaceti lety, byla velmi těžká. O tom si můžete přečíst v mém eBooku zdarma ZDE

Proto jsem napsala tento článek z mé letošní praxe. Tři případy, které se odehrály. Jak s touto informací naložit, nevím a není mým úsilím soudit, jen upozornit na věci…….

Zuby nebo peníze

Vrtá mi to hlavou a zajímá mě, co si o tom myslíte. Vyhledáte si odborníka a věříte, že vám s vaším problémem pomůže. Vkládáte v něj svou důvěru. Je to stejné jako s lékařem. Věříte mu, protože tuto práci neumíte.

Je však důležité včas rozpoznat, když pomoc, kterou očekáváte, není v pořádku. Výmluvy, jasný. Čekáte určitou chvíli, a pokud nepřichází kýžený výsledek, nejspíš spolupráci ukončíte.

Když vám však odborník, na kterého jste se obrátili, píše večer sms, že už nemá kredit, aby vám zavolal, tak to už je víc než divný.

Zašlo to až tak daleko, že oslovený odborník dokonce chtěl po klientce, aby mu zaplatila nemocné zuby. Že prostě nemá peníze.

Můj dlouholetý známy mě požádal, abych jeho kamarádce s touto prapodivnou situaci pomohla. Člověk se nestačí divit, kam až lidská drzost sahá a nemá hranice.

Věcné břemeno, je postrach

Vyřizovala jsem klientovi úvěr ke koupi bytu. Doporučila jsem mu, ať si ověří, zda na bytě, který si vybral, nevázne věcné břemeno a taky bezdlužnost. Protože toto se s koupí převádí na nového majitele.

Bohužel stalo se, co jsme nechtěli, a prodávající nezrušil věcné břemeno dožití. Samo se to nestane. Katastru se nedostanou informace, že blízký člověk už není.

Vždy se musí zrušit návrhem na vklad u příslušného KÚ. Takže se čekalo, až bude Katastrálním úřadem břemeno vymazáno. Bez toho nemůže banka zřídit zástavní právo k hypotečnímu úvěru.

I když byl inzerát zveřejněn, tak ten kdo za prodej dostane provizi, nezkontroloval tolik důležité parametry.nezapomeňte se ptát především u rodinných domů i na povodňovou zónu.

Čekali jsme zbytečně o měsíc déle. Navíc prodávající návrh na výmaz špatně sepsal, tak bylo tyto údaje třeba na výzvu KÚ upravit. Radostná zpráva je, že klient už je ve fázi malování a jiných úprav…..

Pokuta 150 tisíc!

Tak si nějak nejsem jistá, ale určitě vím, že bych nechtěla být v jejich kůži. Píše mi sms pán z Prahy, že jim banka provedla fixaci úvěru bez jejich vědomí. Za čtrnáct dni volá, že banka, u které podepsali smlouvu o refinancování, po nich chce 150 tisícovou pokutu!

Nakonec jsme se dopátrali, že ani oni a ani člověk, který jim úvěr vyřizoval, nepožádali původní banku o vyčíslení dluhů. Kdyby to udělali, tak by ta původní banka věděla, že odchází k jiné.

Tím, že o vyčíslení dluhů nezažádali, tak ta nová banka, ve které podepsali smlouvu o refinancování, nevěděla v jaké výši je jejich dluh v původní bance a k jakému datu je ho třeba zaplatit.

Jelikož k ničemu nedošlo, protože ani jedna z bank neměla informace, tak byly porušeny podmínky čerpání a banka, ve které mělo dojít k refinancování má nárok na již zmíněnou pokutu.

Teď je asi zbytečné dohadovat se, kdo pochybil, ale důležité je se pokusit, o co nejmenší finanční ztrátu. Naštěstí bude finanční ztráta nižší. Klient mě v tomto týdnu informoval, že banka udělala vstřícné gesto a pokutu snížila na třicet tisíc. 

Tento klient mě kontaktoval na základě mého webu a článku, které na něm zveřejňuji. Jsem ráda, že je nepíši zbytečně a jsou lidem ku prospěchu.

Dejte si víc než pozor na to, komu věříte a s kým spolupracujete. Pokud vás tíži podobné patálie, tak se nemusíte stydět, že jste se do nich dostali, to není ostuda. Zavolejte mi a můžete si říct, že jste pro sebe udělali maximum.

Katka Kowolowská
Jsem finanční konzultant a nechci Vám prodávat produkty, ale předat své kvalitní služby. Být Vám na blízku, když to budete potřebovat. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře