Podzimní rýmečka

Stíhačky, moc je miluji. Bydlím u letiště a za celou dobu, co se pořádají dny Nato, se nestalo, že bych chyběla na této akci. Jistě, je to má radost jen jako obdivovatele. Nenávidím války, a ani jejich následky.

Letos jsem je poprvé sledovala pouze z okna. Fascinuje mě ta ohromná sila, a když slyším ten hukot, tak mi automaticky jde hlava nahoru. Je to průser, protože už předem je tento víkend orientovaný na nebe a vnímáni toho neuvěřitelného hřmotu.

Je to pecka a nepřestává mě to fascinovat ani po tolika letech. Nejkrásnější z těch všech ročníku pro mě byla královská Anglická letka.

Poprvé jsem tam nemohla

Proč to všechno píší, protože jsem letos u toho okna strávila hodně času. A byly vidět krásně, i jak šli na přistání. Dokonce mě to bere tak moc, že jsem k tomu obdivu zblbla i malého. Ten se těší každý rok jako jeho nadšená matka.

Od pátku mě začal zlobit zánět v krku a přidala se i rýmečka. Proto jsem se musela omezit jen na to okno a pexeso. Uvědomila jsem si právě jednu věc, jak moc důležité je mít nejen pro tento okamžik dostatečnou finanční rezervu a že mám ještě stále dobrý postřeh. Syn je malý lišák a snažil se mě v pexesu obalamutit.

20160920_071827

Ona rýmečka je tolik omílaná a vtipkuje se na její úkor na všech frontách. Všichni moc dobře víme, jak je nepříjemná, a jak moc nás dokáže rozsekat a vyřadit z provozu na pár dní.

Máte ji?

Ten nepříjemný proces všichni známe, kdy nejde nic a navíc musíme do práce. Nebo ti chytří, kteří mají dostatečnou finanční rezervu, na práci myslet nemusí. Pro někoho to zní jako nadávka a pro někoho jako automatický proces. Mít, jak se říká na horší časy. Často se svými klienty tuto problematiku probíráme a obzvlášť s těmi, co mají hypotéku.

Z určitého hlediska je dobré mýt zajištěnou rezervu zhruba na půl roku. Spoustu lidí namítne, že to nemají zapotřebí, ale když se vrátíme k rýmečce což je jen srandovní výpadek, tak zaměstnancům a hlavně samostatně výdělečným osobám to způsobí zmatek v rozpočtu.

?????????????

Nevím, jestli varianta zaměstnance při rýmečce nebude na škodu, protože 4 dny nedostanou nic a prvních 14 dní jím chudáci zaměstnavatele vyplácí 60% ze mzdy. Proč chudáci, protože z mého pohledu jimi jsou, když na ně stát hodil svou povinnost. A živnostníci, ti se bohužel musejí starat, jinak umřou hlady.

Ty hromské povinnosti

Ono, všichni máme určité platební povinnosti a výpadek výdělku pouhých čtrnáct dní udělá značný vítr v peněžence. Taky ti, co mají pojištění pro pracovní neschopnost, nemají nic jistého, protože prvních čtrnáct dní se na rýmečku, tedy nemoc jako takovou nevztahuje. To jen při úraze a dokonce i zpětně. Prvních čtrnáct dní se plní ale jen za předpokladu, že dosáhnete čtrnáctého dne úrazu a více.

Ne všechny produkty mají karenci čtrnácti dnů a dokonce zpětné plnění. Co jsem tím vším chtěla říct, že není vše tak samozřejmé, jak se zdá a většinou to mnozí zjisti, až přijde na lámání chleba.

Ta horší varianta nastane, když není zajištění na ty mnohem závažnější úrazy a především nemoci, kdy léčba v lepším případě může trvat dva měsíce ale taky půl roku a na ty dlouhodobé průsery se mi nechce ani pomyslet.

V tom případě by ona důležitost a podstata finanční rezervy hrála obrovskou roli! „ A já se ptám, máte ji? “
Protože pokud ne, tak předpokládám, že se pro tyto situace chráníte ale i své rodiny.

Můj muž umřel. O tom jsem ve svém e-booku zdarma psala, kde tuto situaci popisuji. To byl můj případ před mnoha lety, kdy jsme neměli finanční rezervu, ale měli jsme finanční závazky.

teplomer

Pohlídejte si přílety

Takže jsem letos obdivovala stíhačky z okna svého pokoje, kdy mi opět naskočila ta věta. Všichni potřebujeme jíst, živit své rodiny a plnit si své závazky.

Věřím, že příští rok se na letiště se synem vydáme a vám všem, co jste na tom jako já, že se otočíte za každou stíhačkou, tak se přijeďte podívat raději už v pátek. Je to ještě lepší než den konání samotné akce, protože všichni téměř, co deset minut přilétají a taky mají nácvik. Přesné časy najdete na stránkách pořadatelů.

Katka Kowolowská
Jsem finanční konzultant a nechci Vám prodávat produkty, ale předat své kvalitní služby. Být Vám na blízku, když to budete potřebovat. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře