Změny a novelizace úvěru, daní i pojištění

Přátele, jde do tuhého. Nastal zlom a ožehavé témata se nakupila. Už zbývá jen měsíc do uzavření úvěru, či refinancování za starých podmínek. Ať už jsou to Hypotéky nové, refinancované ale i spotřebitelské úvěry.

dscn0881

Od 1.12.2016 vzejde v platnost novelizace, která upravuje podmínky, za kterých se budou čerpat finanční prostředky, umoření celého dluhu nebo jen části. Zda a za jakých podmínek půjde ukončit celý smluvní vztah.

Nastane podstatně přísnější prověřování klienta, zda opravdu na úvěr má a to ve smyslu dostatečných příjmu ale i celkové bonity a spoustu jiného.

Ono celkově bude kladen důraz, aby se klienti ne zadlužovali. Do budoucna nejspíš bude potřebné mít vlastní zdroje, bez níž úvěr nebude realizovatelný. Kdo ví, co všechno nás čeká a hlavně naše potomky. Kde budou vlastně bydlet?

Buďte obezřetní

V tomto termínu nastane legislativní zlom, i co se týče životních i rizikových pojištění. Už teď se množí mezi klienty spekulativní projevy nekorektních poradců, kteří se snaží doslova zblbnout jejich vnímání jak se dostat k jejich smlouvám za jediným cílem.

Samozřejmě, jde o jejich výpověď a zprostředkování nové na své jméno. Poradci nyní budou mít mnohem těžší úkol na trhu a tak ti, co neumí jiným způsobem, tak budou škodit a snažit se o uzavření nových smluv na úkor těch starých i přesto, že tento legislativní proces má vlastně tomu to ne zrovna fér jednání zabránit.

DSCN0151

Proto se raději poraďte se svým poradcem, než si domluvíte schůzku, která by vám v tomto počinu mohla uškodit.

Poradci se v podstatě rozdělí do dvou skupin. Budou buď zprostředkovatelé a zaplatí je instituce pro, kterou vykonají práci, nebo budou poradci a ty zaplatíte vy sami.

A ještě jedna změna

Také nám dneškem vzešla v platnost 4% daň z nabyté nemovitosti a tato povinnost se týká právě kupujících. Banky se budou snažit vyjít kupujícím vstříc ale to jen za předpokladů, že hodnota zástavy bude dostačující na to, aby se daň mohla zaplatit z neúčelové části. Toto neumožňují všichni.

?????????????

Zase jsem Vás zahltila něčím, s čím si nevíte rady? Můžeme to probrat třeba u dobré kávy.

Katka Kowolowská
Jsem finanční konzultant a nechci Vám prodávat produkty, ale předat své kvalitní služby. Být Vám na blízku, když to budete potřebovat. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře